Įmonių katalogas

Telefonas_AdobeStock.jpeg

2024-ieji mus dar labiau priartino prie momento, kai telefonų numerių pradžioje aštuonetą pakeis nulis. Naujieji numeriai pradės veikti jau šių metų kovą, o iki galutinio tarpmiestinio prefikso 8 išjungimo liko vos kiek daugiau, nei metai. Vis dėlto kol operatoriai vykdo intensyvų pasiruošimą pasikeitusiai tvarkai, nemaža dalis verslų nežino, nei kaip tai paveiks jų telefonijos paslaugas, nei apskritai kokius žingsnius reikės atlikti.

„2024 m. kovo 1 d. prasidės atidarymo fazė ir prisiskambinti pašnekovui bus įmanoma telefono klaviatūroje įvedus numerį su nuliu pradžioje. Prefiksas 8 kol kas veiks ir toliau, bet tik laikinai ir tik tam, kad klientai turėtų laiko įprasti prie naujos tvarkos. Daugeliui vartotojų per šį laikotarpį tiesiog pakaks susitvarkyti seno formato numerius savo adresų knygelėje, tačiau verslams būtina atlikti daug nuodugnesnę analizę ir atgyvenusį prefiksą pašalinti iš visos savo viešai skelbiamos informacijos“, – įspėja „Telia“ numeracijos keitimo produktų vadovė Lina Kvasytė.

Perėjimo etapas, kurio metu veiks tiek naujasis nulio prefiksas, tiek senasis tarpmiestinis, tęsis iki kitų metų kovo 1 d., bet tam tikri pokyčiai įvyks ir jo metu.

L. Kvasytė ramina, jog pereinamuoju laikotarpiu bus užtikrintas verslo veiklos nepertraukiamumas, visi skambučiai nepriklausomai nuo pasirinkto numerio prefikso tikrai įvyks, o per tvarkos pakeitimui skirtus metus nuliu prasidedančių numerių naudojimo apimtys bus akylai stebimos. Keisti įpročius ir apie vykstančius pokyčius taip pat nuolat primins specialios komunikacijos žinutės viešojoje erdvėje, užtikrinant, kad perėjimas įvyktų maksimaliai sklandžiai. 

Po 2025 m. kovo 1 d. prisiskambinti pašnekovui bus galima naudojant iš viso tris prefiksus: naująjį nacionalinį prefiksą 0, tarptautinį prefiksą 00 arba tarptautinį Lietuvos kodą +370. Nenorintiems apsunkinti pasirinkimo, „Telia“ atstovė pataria aštuonetą senojo formato numeriuose iš karto keisti į +370, nes tai suteikia praktišką papildomą naudą – leidžia adresatui prisiskambinti net ir viešint užsienio šalyse.

Kita vertus, verslas į prefikso keitimą neturėtų žiūrėti pro pirštus. Organizacijų numeriai paprastai būna paskelbti įvairiuose šaltiniuose, todėl jų prefikso keitimas gali užtrukti. L. Kvasytė įmonėms rekomenduoja pradėti nuo savotiškos „inventorizacijos“, surandant ir pakeičiant senąsias aštuonetu prasidedančias telefonų numerių pradžias socialiniuose tinkluose, rinkodarinėje medžiagoje, internetinėje svetainėje, el. pašto parašuose, programėlių prisijungimuose bei rekvizitų duomenų bazėse.

„Užsakinėjant paprastai ilgesnį laiką naudojamą lauko reklamą, stendus ir darbuotojų vizitines korteles, jau dabar reikėtų naudoti numerius su +370 arba 0. Tai padės išvengti poreikio visa tai vienu metu gaminti iš naujo, pasibaigus perėjimo etapui. Taip pat tokiu būdu jau iš anksto bus taupomi resursai, kurių bendrovėms, deja, teks ieškoti savo kišenėje – numeracijos pokyčius inicijavusi RRT kol kas nėra numačiusi jokių kompensacijų išlaidoms, kurias verslas patirs dėl telefonų numerių keitimo“, – įspėja „Telia“ numeracijos keitimo produktų vadovė.

 

BNS inf.



2024-01-19 11:14
Panašūs straipsniai:
Prostatos vėžys gydomas šalčiu
Pažintiniai takai jau laukia lankytojų: kur šiemet žingsniuoti su batais, o kur – basomis?
Darbdavio grįžtamasis ryšys: kada – konstruktyvi kritika, o kada – psichologinis smurtas?
Implantacijos būdai - kokį rinktis?
Renginių kalendorius lapkričiui: paslaptingas moters pasaulis, neįmintas moters kodas, dovanojimo džiaugsmas ir magija

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011