Įmonių katalogas

Kuriame_Respublika_logo__9.jpg

Lioliainedidelis, iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriantis miestelis Kelmės rajone. Tačiau, kaip dažnai pasitaiko, pirmas žvilgsnis apgaulingas. Liolių miestelio ir jo apylinkių žmonės gali didžiuotis įdomiais ir vertingais kultūros, gamtos paveldo paminklais, kuriuos geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų gailėtis ten nenuvykus. Į pagalbą turistams skuba Liolių pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie rudenį ketina sudaryti pažintinį maršrutą po gimtąjį kraštą.

„Daugeliui atrodo, kad visi maži miesteliai yra panašūs ir neįdomūs. Nutarėme atgaivinti gimtojo krašto istoriją ir kultūrą, skatinti vietos gyventojus labiau ja domėtis, branginti ir saugoti, o turistus – užsukti apsidairyti, – pasakoja Audrius Dzimidas, Liolių pagrindinės mokyklos istorijos mokytojas. – Galbūt net sukursime interaktyvų žaidimą-maršrutą, kurį žaisdami galėsite susipažinti su Lioliais ir jo apylinkėmis iš bent kurios Lietuvos vietos.“

Lioliuose, kurie šiemet švenčia 505-ąjį jubiliejų, iš tiesų yra kur akis paganyti. Kiekvienam vertėtų užsukti į Liolių šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčią su, ko gero, vienintele Lietuvoje baroko stiliaus varpine. Viena seniausių medinių bažnyčių šalyje pasižymi išskirtine architektūra, puošniu interjeru, kuriame gausu autentiškų XVIII–XIX a. paminklų. Iki šių dienų išlikę kai kurie Liolių dvaro, aplink kurį kūrėsi miestelis, pamatai. Šlovingą miestelio praeitį taip pat mena legendomis apipintas Vainikės (Gaučiškės) piliakalnis. Kol kas neįminta Maironių akmens su vaiko pėda mįslė. Besidomintieji pokario istorija ir rezistencinėmis kovomis būtinai stabtels Virtukų mūšio vietoje.

Surinkę informaciją apie gimtojo krašto praeitį, lankytinus objektus mokiniai parengė ir išleido informacinį lankstinuką. Jame ypatingą dėmesį skyrė mokyklos, kuri šiemet mini 90 metų sukaktį, istorijai. Į kasdienius rūpesčius panirę, miestelio praeitį primiršę gyventojai džiaugėsi, kad jaunimas padėjo pažvelgti į Liolius naujai.

„Norint ugdyti pagarbą ir meilę valstybei, pirmiausia reikia mokyti branginti ir vertinti savo kraštą, jo istoriją, kultūrą, žmones,“ – įsitikinęs A. Dzimidas.

Mokiniai taip pat surengė mokyklos jubiliejaus minėjimą ir talentų šventę. Joje kartu su Gailių pagrindinės mokyklos jaunimu ne tik pristatė savo talentus, bet ir susipažino su gabiais, žinomais gimtojo krašto žmonėmis. 

Liolių pagrindinės mokyklos projektas „Gimtinės takais“ yra viena didžiausio Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ iniciatyvų. Jame iš viso dalyvauja ir savo iniciatyvas įgyvendina 120 švietimo įstaigų – bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų, kolegijų – iš 30-ies savivaldybių.

Projektą „Kuriame Respubliką“, kuris tęsis iki 2014-ųjų rugsėjo pabaigos, įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“ kartu su partneriais. Jį finansuoja Europos socialinis fondas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

Daugiau informacijos apie projektą „Kuriame Respubliką“ rasite interneto svetainėje www.kuriamerespublika.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje www.facebook.com/KuriameRespublika.



2013-08-01 13:26
Panašūs straipsniai:
Italijos perlai, kuriuos įsimylėsite akimirksniu – Riminis, Kalabrija, Sardinija
Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – užburiančius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai, arba lietuviškieji eifeliai
Neatrastieji Balkanai: kuo gali nustebinti dar menkai pažįstama Albanija?
Atviruko vertais vaizdais apdovanotas Tailandas – nuo naktiniais žiburiais tviskančio Bankoko iki laukinių smėlio paplūdimių
Trys romantiškiausios vietos susituokti Lietuvoje

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011