Įmonių katalogas

linas_ciuzinys.jpg

Lietuviai linus augino jau nuo neatmenamų laikų, todėl šis audinys ypač vertinamas ir buvo naudojamas beveik visur. Šiandien, kai tokia didelė audinių įvairovė, linas dažnai pamirštamas. Tačiau nederėtų, nes tai natūralaus pluošto, ekologiškas audinys, turintis išskirtinių savybių. Tai paprasčiausias kelias atnešti dalelę gyvosios gamtos į mūsų miestietiškus būstus.

 

Lino kelias 

Linas – bene vienintelis mūsų augalas, pelnęs ypatingą pagarbą, apdainuojamas daugelyje senųjų mūsų tautos dainų. Anot senų žmonių: „nei vienas augalas pasaulyje neiškenčia tiek daug kančių kaip linas, tačiau ir nė vienas augalas neatneša žmonėms tiek naudos, grožio ir laimės“  Viskas, ką turime natūraliausia ir geriausią – Jums! 

Manoma, kad linai Lietuvoje auginami jau apie 4000 metų. Linų auginimas ir apdirbimas – ilgas ir sudėtingas ciklas, tautosakoje vadinamas „Lino kančia“. Tai linų sėjimas, ravėjimas, klojimas, džiovinimas, mynimas, braukimas, šukavimas, verpimas, siūlų tvarkymas ir pagaliau audimas. 

 

Vertinamos lino savybės

Tyrimai patvirtino, kad linas yra geriausias audinys patalynei – tolygiai išsklaidydamas drėgmę jis leidžia palaikyti vienodą kūno temperatūrą. Tarp daugelio kitų ypatingų lino savybių, labiausiai dėmesio verta ši: karštomis dienomis apsupa gaivinanti vėsa, o šaltomis – maloni šiluma. Taip sudaromas geras mikroklimatas odai, todėl tinka tiek suaugusiems, tiek kūdikiams. 

Lininis audinys pasižymi stiprumu, yra daug atsparesnis trinčiai ir tempimui nei kiti audiniai (pvz. medvilnė), todėl ilgiau tarnauja ir greit nesusidėvi. 

Linas itin gerai sugeria ir išskaido drėgmę, pasižymi antialerginėmis, antibakterinėmis savybėmis bei laidumu orui. Tinkamas alergiškiems žmonėms, kadangi sukuria tinkamiausią mikroklimatą žmogaus odai.

Linas nesielektrina, todėl rekomenduojama žmonėms, kurie jautrūs elektros krūviams. Dėl šios savybės linas naudojamas kosmonautų rūbams bei išorinei kosminių laivų apsaugai. Lino audinys ne tik atsparus statiniam elektros krūviui, bet ir per pusę sumažina radiacijos poveikį.

 

Natūralumas –  prabanga?

Daugeliui žodis prabanga asocijuojasi su tai, kas reta ir labai brangu, tad nekiekvienas sau gali leisti. Natūralus maistas, natūrali ekologiška kosmetika ir kiti natūralūs produktai iš tiesų brangiai kainuoja, tačiau juos perkame, nes žinome, kad tai teigiamai veikia mūsų sveikatą ir savijautą. 

Lino gaminiai – tai prabangus natūralumas šiandien pasiekiamas daugeliui – tai natūralumas, estetika, prabanga, sveikata – viskas kartu. Lininiai audiniai yra ekologiški, draugiški gamtai bei žmogui, o taip pat nedaro jokio žalingo poveikio odai. 

 

Lininių čiužinių linija

Kadangi kryptingai dirbame ekologijos bei sveikatos srityse, atsakingai žiūrime į vaikų ir jaunimo sveikatą bei gerą savijautą, tad pagrindinis tikslas – pasiūlyti iš natūralių, ekologiškų ir sveikų medžiagų gaminamus čiužinius, kuriuos kuriant buvo remiamasi laiko patikrintais sprendimais bei naujausiomis gamybos technologijomis. Neatsitiktinai pasirinktas čiužinys, savo sudėtyje turintis seniausią natūralų augalinį pluoštą – liną. Nauja čiužinių kolekcija LINAS garantuos sveiką miegą Jums ir Jūsų šeimai. Čiužiniai išsiskiria natūraliu lininiu užvalkalu, lino ar kupranugario vilnos perdangomis. Pagal senolių tradicijas Lietuvos meistrų rankamos pagaminti čiužiniai laukia Jūsų „Vip čiužiniai“ salonuose Vilniuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Kviečiame apsilankyti www.vip.ciuziniai.lt. 

 

Taigi linas išskirtinė medžiaga, ji tinka tiek suaugusiems, tiek kūdikiams, tiek viršutiniams, tiek apatiniams rūbams bei patalynei – tai dalelė gamtos arčiausiai Jūsų.2014-10-20 12:38
Panašūs straipsniai:
Atostogauti į užsienį automobiliu – kokius namų darbus svarbu atlikti?
Pažintiniai takai jau laukia lankytojų: kur šiemet žingsniuoti su batais, o kur – basomis?
Darbdavio grįžtamasis ryšys: kada – konstruktyvi kritika, o kada – psichologinis smurtas?
Implantacijos būdai - kokį rinktis?
Reklamuojate savo kontaktus spaudoje? Suskubkite ruoštis – keičiasi tarpmiestinio kodo numeris

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011