Įmonių katalogas

sandovilla2.jpg

Sundaville (lot. mandevilla) - daugiametis, lianinis, labai dekoratyvus augalas, aksominiais žiedeliais.

 

Tai savotiški vasaros alpinistai, išleidžia ilgus ūglius, todėl gėlei augant reikalingos atramos. Tinkamai auginami žydi labai gausiai, nuo pavasario iki rudens. Augalas labai patrauklus, tinkamas papuošti namų interjerą. Grąžiai atrodys terasoje, sode, ar lauko kavinėje. Sundaville taip pat galima auginti balkone loveliuose ar kabančiuose krepšiuose.

 

Sundaville nuodingas augalas. Nulaužus lapelį ar kotelį išsiskiria tirštas, baltas lipnus skystis. Patękes ant jautrios odos gali sukelti perštėjimą, paraudimus.

Sundaville auginimas

Prasidėjus vasarai Sundaville su visu vazonu galima išnešti į lauką ir įkasti į žemę, o rudenį dar neprasidėjus šalnoms parnešti atgal į namus. Žiemą gėlės turi ilsėtis, jas galima laikyti ne žemesnėjenei 15 laipsnių temperatūroje. Geriausiai tiktų pietinė namų pusė, šiltos ir saulėtos namų palangės. Žiemą laistomos labai mažai, netręšiamos, taip pat nukarpomi visi per vasarą užaugę ūgliai (lianinės šakos). Pavasarį augalo negalima iš karto pernešti į lauką, reikėtų pamažu pratinti prie kitokios aplinkos. Dieną išnešti, vakare grąžinti į patalpas.

Sundaville laistymas ir priežiūra

Augalas mėgsta šiltą, šviesią vietą ir drėgną orą. Jei patalpa sausa būtina apipurkšti vandeniu, nes gali susisukti lapai. Sundaville reikia laistyti reguliariai, saikingai, o sodinant reikia paruošti gerą drenažą, kad neįsimestų šaknų puvinys. Vandens padėkle palikti nerekomenduojama. Laistymui netinka šaltas ir kietas vandentiekio vanduo. Tręšti reikia maždaug kas dvi savaites.

Sundaville dirvai nereikli, nemėgsta rūgščios žemės, tręšiama žydintiems augalams skirtomis trąšomis. Jaunus augalus reikia persodinti kas porą metų į minkštą žemę. Senesnius rečiau.

 

 

Sundaville dauginimas

Augalas dauginamas stiebo auginiais. Apie 7-10 cm ilgio stiebo auginiai nupjaunami anksti pavasarį ir susmeigiami į drėgną smėlį. Išleidę šaknis persodinami į vazonus. Paaugusį stiebą reikėtų nukirpti, tada augalas išsišakos ir bus grąžesnis.

 

Rūpestingai prižiūrimi augalai Jums atsidėkos gražia išvaizda ir žydėjimu per visą šiltąjį sezoną.

 

(sundavila, sandavila, sundevile, mandevile, auginimas)2020-05-22 09:43
Panašūs straipsniai:
Pelenų nauda sode ar darže
Kada rekomenduojama persodinti kambarines gėles
Įrankiai statyboms, sodo, parkų priežiūrai
VDU Kauno botanikos sode visais metų laikais yra ką pamatyti
Orgevit - 100% organinės trąšos

Copyright © Imoniuinfo.lt 2011